BARTER

BARTER

Barter Ticaret Sistemi (Finansal Takas) firmalar arasında endüstri, yönetim, İşletme, Pazarlama, Personel danışmanlığı ile mal ve hizmet akışını çoklu takas organizasyonu İle sağlayan sitemin adıdır. Sistem pazar ve sektör dikkate almadan her türlü firmanın sisteme üye olması ile işlerlik kazanır. Üye bir firma barter sisteminden satın aldığı mal veya hizmetin bedelini kendi ürettiği mal ve hizmetleri barter sistemine üye firmalara sistem kuralları ile satarak öder. Yani mal veya hizmetini barterle satan üye firma alacağını barter sistemine mal veya hizmet arz eden firmalardan mal veya hizmet almak suretiyle tahsil eder. Yapılan her barter işlemi alıcı ve satıcı firmalar adına cari hesaplarda takip edilir. Şirket gerek ulusal pazarda ve gerekse uluslararası pazarda bütün bu işlemlerin yapılmasında aracılık eder. Yurt içinde ve yurt dışında üyeler kaydeder.

- Karşılıklı tekli ve çoklu mal ve hizmet mübadelesi yapmak, para kullanmaksızın ürünlerin değişimlerini yapmak,

- Yurtiçi ve yurtdışı mal ve hizmet kredi kartları düzenlemek. Bu konuda temsilcilik vermek,

- Franchising, lisans anlaşması, bayilik, temsilcilik vermek, bürolar ve mağazalar açmak, bağlı muamele barter organizasyonu yapmak. Yurtiçindeki veya yurtdışındaki firmaların temsilciliğini  yapmak.

- Barter karşılığı alınan malları pazarlamak, bu mallar için kampanyalar düzenlemek. Bu malların pazarlama ve satışı için gerektiğinde toptan ve perakende mağazalar açmak.